Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
detské postele

Postieľky vs. detské postele

Kedy by mali deti vymeniť svoje detské postieľky za detské postele nie je určené presným vekom. No k tomuto kroku rodičia väčšinou pristupujú, keď má dieťa medzi 1 ½ až 3 ½ roka. Najlepším vekom pre túto zmenu sú vraj 3 roky, no u niektorých to môže byť oveľa skôr. Sú to deti, ktoré sú pre svoju postieľku príliš aktívne alebo už napríklad chodia sami na záchod, a preto je dobré, keď môžu z postele zliezť vtedy, keď potrebujú a nemusia čakať na niektorého z rodičov, kým ich vyberie z detskej postieľky.

Najdôležitejšie je neunáhliť sa

Rodičia však nemusia detské postele kupovať hneď ako ich dieťa prvýkrát prelezie ohrádku na postieľke. Pokiaľ to možnosti postieľky dovoľujú, stačí matrac uviesť do nižšej polohy. Ohrádka je potom o niečo vyššia a dieťa je v postieľke opäť v bezpečí. Deťom by sa detské postele mali kupovať vtedy, keď už sú na ne dostatočne múdre. Nie je totiž dobré nechať dieťa pobehovať v noci po dome, keď ostatní členovia rodiny ešte spia. Maličké deti sú totiž nevyspytateľné a mohli by čokoľvek vyparatiť.

Čas na detské postele môže nastať i s príchodom nového prírastku

detské postele

Príchod konkurencie?

Dôvodom, prečo chcú rodičia presťahovať svoje deti z postieľky do postele často býva očakávaný príchod nového prírastku do rodiny. V takomto prípade je dobré dieťa naučiť na detskú posteľ aspoň 2 mesiace pred narodením bábätka. To by malo byť dostatočne dlho na to, aby si na novú posteľ zvyklo. Druhou možnosťou je nechať ho v postieľke ešte nejaké 3-4 mesiace po narodení nového prírastku, ktoré by počas tejto doby mohlo byť v kolíske vedľa postele rodičov. Dieťa tak bude mať viac času, aby si zvyklo na svojho súrodenca a neskôr aj na detskú posteľ. Pri tejto zmene by sa mali rodičia sústrediť na potreby svojho dieťaťa a nie na to, že potrebujú uvoľniť postieľku.

Vymeniť detské postieľky za detské postele pre niektoré deti nemusí byť vôbec jednoduché, preto to treba robiť s citom a opatrne. To, aký spôsob si na to rodičia zvolia, závisí na nich a na povahe a správaní ich dieťaťa. Táto zmena je však nevyhnutná a skôr či neskôr k nej určite dôjde.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Pridaj komentár