Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
botník

Jednoduchý botník do predsiene

Kedy nastal správny čas na zmenu a reorganizáciu vašej starej predsiene? Presne vtedy, keď je na predsieňovom nábytku už viditeľné značné opotrebovanie alebo začínate pociťovať akútny nedostatok miesta a pravidelne zakopávate o porozhadzované topánky, kabelky či iné módne doplnky. Niekedy sa jednoducho stáva, že skrinky na topánky, ktoré nám ešte pred niekoľkými rokmi vyhovovali, sa z rôznych dôvodov (napr. ak sa vaša rodina rozrástla o jedno či dve deti, alebo deti len jednoducho podrástli) stali absolútne nepostačujúcimi a tak nastal čas vymeniť ich za iné nové, väčšie a praktickejšie kúsky. Ako si teda vybrať ten správny botník či rovno botníky?

Využite každý centimeter priestoru!

Pamätajte, že vhodne zvolený (aj keď rozmerovo väčší) botník vám paradoxne šetrí priestor, pretože je to práve rozhádzaná obuv, ktorá z neho viditeľne uberá. Akonáhle obuv a ostatné doplnky organizovane upraceme do vhodného botníka, razom získame oveľa priestrannejšiu a útulnejšiu predsieň, preto výber botníka nepodceňujte a využite každý centimeter priestoru, ktorý vám predsieň ponúka.

botník

Praktický botník pre viac-člennú rodinu

Väčšine rozmerovo menších predsiení lichotia práve štíhle výklopné botníky s hĺbkou okolo 20 cm, ktoré zaberú len minimum miesta v porovnaní s tým, koľko topánok do nich môžete umiestniť. Výber rôznych modelov botníkov je veľmi pestrý a tak si pokojne dokážete vybrať presne taký typ, ktorý bude vyhovovať rozmerom vašej predsiene. To, čo napríklad musíte ubrať z hĺbky botníka, vynahradíte jeho výškou alebo naopak, ak vám to predsieň umožňuje, zvolíte si nižší, ale zato hlbší botník s pohodlným sedením.

Botník v štýle vášho interiéru

Tak, ako akýkoľvek iný nábytok, aj botník je potrebné dizajnovo a štýlovo zladiť s ostatným zariadením v domácnosti. Rozhodujúci je dezén, farebný odtieň aj celkové prevedenie a štýl botníka. Ak máte moderný interiér a vybrali ste si botník napr. v dezéne dub bardolíno, snažte sa v rovnakom dezéne vybrať aj skriňu či vešiakovú stenu. Botníky v rôznych na pohľad aj výrazne odlišných kombináciách sa hodia do interiéru v eklektickom štýle, ktorý však tiež treba kombinovať s citom.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
Tagged:

Pridaj komentár