Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
sedacia súprava

Štýlové sedačky

Zariaďujete si byt/dom a potrebujete zohnať sedaciu súpravu? Alebo len potrebuje vymeniť tú starú za novú? Výber novej sedačky sa na prvý dojem javí ako jednoduchá vec, ale skutočnosť je často krát úplne iná. Prídete do obchodu a myslíte si, že vám to zaberie nanajvýš hodinku, no po niekoľkých hodinách obzerania desiatok a desiatok sedacích súprav rôznych štýlov, veľkostí a materiálov, nemáte ani potuchy, ktorú vybrať.

Niekedy je lepšie vopred si o danej problematike niečo naštudovať a ísť do predajne už s určitým očakávaním, aby vás to potom všetko zbytočne nezmiatlo.

Dopredu si treba vyjasniť, kde v obývačke bude sedacia súprava umiestnená a koľko miesta tam zaberie, aby ste nekúpili príliš veľkú alebo malú, ktorá sa tam v priestore ”stratí”. Tiež myslite na to, že ju budete musieť nejako dopraviť do bytu, prípadne domu. Úzke schodisko či dvere môžu byť prekážkou a preto sa vopred informujte u predajcu, aké rozmery bude mať sedačka v zabalenom stave.

Nielen dizajn ale aj pohodlnosť je dôležitá…

sedacie súpravy

Retro sedačky

Každý z nás má iný vkus. Niekto preferuje klasický nábytok, niekto rustikálny a ďalší túži po najnovších trendoch. Dnešná ponuka dokáže uspokojiť požiadavky aj tých najnáročnejších, stačí si vybrať. No tým, že vo vašej obývačke sa bude vynímať úchvatná sedacia súprava, ešte nemáte nič vyhraté. Obzvlášť ak je tvrdá, studená a nepohodlná. Pohodlnosť je jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré si treba všímať. Sedačku predsa nekupujete na jednu sezónu a chcete sa v nej dobre cítiť nielen pri sedení, ale aj pri ležaní. Je len na vás, či preferujete sedačku mäkšiu alebo tvrdšiu, sedenie vyššie alebo nižšie…

Veľkej obľube sa teraz napríklad tešia sedačky s polohovaním opierok rúk či nôh. Pre niekoho môže byť veľkým bonusom, ak má sedačka úložný priestor alebo sa dá rozkladať – veľmi užitočné, ak mávate hostí. Tá správna sedačka vám musí jednoducho sadnúť v každom smere.

Sedacia súprava z látky či z kože?

sedacia súprava

Kožená sedacia súprava

V neposlednom rade si dajte záležať na materiály, z ktorého je sedacia súprava ušitá. Zase je to len o preferenciách – niekto rád látkové, iný zas kožené.

Hlavne nech je materiál kvalitný, odolný, pevný a s nenáročnou údržbou. Ak je vašou voľbou kožená sedačka, obzvlášť si preverte, či sa jedná o kvalitný materiál, ktorý sa vám po pár rokoch nepopraská a tým znehodnotí celú sedačku. Koža je nenáročná na údržbu, pri znečistení stačí utrieť vlhkou handričkou. Čo sa týka látkových sedacích súprav, tiež dávajte pozor o akú poťahovú látku sa jedná.

Mala by byť príjemná na dotyk, dostatočne pevná, ľahko udržiavateľná a odolná. Bavlna je top. Z hľadiska hygieny je najvhodnejšie voliť sedačku so snímateľnými poťahmi, ktoré jednoducho operiete a sedačka je ako nová. Ideálne hlavne ak máte v domácnosti malé deti alebo domáce zvieratá.

 

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Pridaj komentár