Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Dovolenka lastminute alebo aj dovolenka na poslednú chvíľu sa považuje za skvelú alternatívu, ako zaplatiť za vysnívaný letný oddych oveľa menej peňazí a ako zažiť také menšie dobrodružstvo. Výrazne nižšia cena a šanca pre dobrodružné povahy – to sú hlavné dve výhody, ktoré dovolenka lastminute ponúka. Last minute pobyty však nie sú vhodné pre všetkých – potrebujete pri nich totižto dostatočnú flexibilitu, napr. pokiaľ ide o voľno v práci a tiež kúsok dobrodružnej povahy, aby ste zvládli stres pri balení „narýchlo“. Aké (ne)výhody teda ešte last minute zájazdy ponúkajú?

dovolenka lastminute

Máte vyhliadnuté konkrétne ubytovanie? Dovolenka lastminute vám ho nemusí zaručiť…

Dovolenka lastminute do konkrétnej destinácie

Plánujete navštíviť konkrétnu destináciu či dokonca máte už vyhliadnuté aj ubytovanie? Nezabúdajte na to, že ani konkrétna destinácia a už vôbec nie konkrétny hotel či apartmán, sa nemusia objaviť v last minute ponuke cestovnej kancelárie. Dovolenka lastminute je totižto o tom, že predajcovia zájazdov sa snažia vypredať posledné izby v ubytovacom zariadení, ktoré sú ešte voľné. Ak teda túžite po návšteve turisticky obľúbenej destinácie a známeho hotela, je len veľmi malá pravdepodobnosť, že sa k nim dostanete prostredníctvom last minute.

Pre rodiny sú lepšie First moment pobyty

Ako som spomínala, pri last minute pobytoch sa vypredávajú posledné voľné izby. To v praxi znamená, že tie najlukratívnejšie miesta v hoteli vám už dovolenka lastminute určite neponúkne. Jedná sa napr. o rodinné izby alebo o izby s výhľadom na more – tie sa totižto vypredajú ešte ako prvé, hneď pri first moment ponukách pobytov. Ak však necestujete s rodinou a teda nepotrebujete priestrannejšiu izbu či vám nevadí, ak nebudete mať výhľad na more, nemal by to byť pre vás žiaden problém.

dovolenka lastminute

Ani pri zájazdoch do exotiky nie je dovolenka lastminute vždy najlepším riešením

Do exotiky na poslednú chvíľu

Takisto v prípade, že by ste si radi užili exotickú letnú dovolenku, dovolenka lastminute nemusí byť práve najlepším riešením. Totižto, v týchto prípadoch sa častejšie stáva, že cena niekoľko dní pred odletom dokonca stúpa a nie klesá. Cena sa vám môže navýšiť aj tým, že letenky do nižších tried budú už vypredané a tak si budete musieť kúpiť drahší typ letenky.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Pridaj komentár