Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
kolobežka

Kolobežka je pre deti perfektnou hračkou

Dospeli ste do štádia, kedy už vaše dieťa nebaví vyvážanie sa v kočíku? V takom prípade možno nastala vhodná doba, porozmýšľať o nejakom detskom dopravnom prostriedku, ktorý by mohlo riadiť ono samo. Ideálna je napríklad detská kolobežka, odrážadlo alebo trojkolka, hračka, ktorú si vaše dieťa určite okamžite zamiluje.

Hračka, ktorá deti učí motorike aj samostatnosti

Deti milujú hračky a tie, ktoré im umožnia pohybovať sa okolo (na ulici, ihrisku alebo v záhrade), ešte oveľa viac. S kúpou kolobežky sa ale určite neponáhľajte. Sú vhodné pre deti, ktoré už nemajú problém s chôdzou a balansom, teda cca od nejakých 2-3 rokov. Pre mladšie deti sú vhodnejšie malé odrážadlá alebo trojkolky.

Kolobežka je skvelý prostriedok na to, aby si vaše dieťa rozvíjalo motoriku a naučilo sa trochu samostatnosti. Pri spoločných prechádzkach preto nebuďte veľmi upätí a nenúťte ich, aby išli popri vás ako psíci. Nechajte im trochu voľnosti, no samozrejme na ne dávajte pozor.

Kolobežka pre malé deti sa samozrejme od tej pre starších trochu líši. Má širší spodný rám a špeciálne upravené riadidlá, ktoré umožňujú lepšie vyvažovanie, teda udržiavanie rovnováhy. Vaše dieťa si vďaka tomu trénuje motorické zručnosti, a taktiež si buduje dôveru. A to či už na ceste alebo mimo nej.

Ako by mala vyzerať spoľahlivá kolobežka pre najmenších

kolobežka

Pri výbere myslite na bezpečnosť detí

Ak si myslíte, že je vhodný čas na kúpu tejto hračky, prečítajte si nasledujúce riadky, v ktorých nájdete niekoľko dôležitých inštrukcií, ktoré vám napomôžu k správnemu výberu:

  • Sústreďte sa na kolobežky s dvoma kolieskami vpredu. Tie sú oveľa stabilnejšie a na začiatok sú ideálne.
  • Vašej pozornosti by nemali ujsť ani riadidlá. Ak sa s nimi nedajú robiť ostré zatáčky, je menej pravdepodobné, že dôjde k úrazu.
  • Riadidlá by malo byť možné výškovo nastavovať. Dieťa tak môže kolobežku využívať aj vtedy, keď trochu podrastie.
  • Vyberajte kolobežky s ľahšou konštrukciou.
  • Spodný rám (základňa) by mal byť vpredu širší, aby sa naň dieťa dokázalo postaviť oboma nohami. Smerom dozadu by sa mal zužovať.
  • V neposlednom rade je tu aj možnosť zloženia. Skladacie kolobežky sú ideálne v prípade, keď sa často presúvate, napr. autom a nechcete, aby vám kolobežka zaberala priveľa miesta.

Kolobežka je pre deti nástrojom, ktorý ich učí rozvíjať ich motorické schopnosti a učí ich samostatnosti. V neposlednom rade je to však aj hračka, ktorá im prinesie kopec zábavy. Je však dôležité vedieť, kedy je na túto zábavu ten správny čas.

Hľadáte aj iné druhy aktivít pre vaše deti? Inšpirovať sa alebo rovno nakupovať môžete aj tu.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Tagged:

Pridaj komentár