Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
nábytok

Nábytok do detskej izby by mal byť hravý a nápaditý

Pri výbere nábytku do detskej izby majte na mysli, že detská izba nie je obyčajnou miestnosťou, ale multifunkčným priestorom, ktorý deťom slúži na množstvo aktivít a preto nábytok v tejto miestnosti musí spĺňať nielen určité estetické požiadavky, ale zároveň je potrebné, aby bol kvalitný, bezpečný a dokonale funkčný. Rôzne typy detských postelí, písacie stoly, skrine, komody, sedacie vaky a ďalšie vybavenie detskej izby môžete prispôsobiť nielen veku dieťaťa, ale dostupné sú aj zostavy detských izieb určených špeciálne pre dievčatá alebo pre chlapcov. Overenou klasikou je však aj neutrálny biely detský nábytok alebo nábytok z prírodného dreva či lacnejší variant z drevotriesky s imitáciou najrôznejších dekorov.

Detský nábytok – kvalitná posteľ je pre deti veľmi dôležitá

K základnému vybaveniu každej detskej izby patrí kvalitná posteľ s kvalitným matracom, ktorá deťom zabezpečí plnohodnotný a zdravý spánok. Detská či študentská posteľ môže byť súčasťou sektorovej zostavy nábytku určeného do detskej izby alebo si ju môžete kúpiť samostatne a ostatný nábytok k nej dodatočne doladiť. Nábytok aj posteľ do detskej izby je dobré vyberať vždy s ohľadom na zachovanie dostatku voľného priestoru pre hranie detí. Veľmi praktické sú postele s úložným priestorom, prípadne ďalším výsuvným lôžkom a do rozlohou menších detských izieb aj poschodové postele či tzv. palandy.

nábytok

Detský nábytok by však nemal byť len pekný na pohľad, ale tiež praktický

Nábytok do detských izieb si vyžaduje dostatok úložného priestoru

Nábytok do detských izieb si vyberáme väčšinou na základe jeho vzhľadu a dizajnu, ale je dôležité nezabúdať ani na dobre rozvrhnuté vnútorné vybavenie a dostatok úložného priestoru, ktorý je v detskej izbe plnej najrôznejších hračiek, kníh, školských pomôcok, prípadne potrieb na rôzne záľuby, ako napr. šport či kreslenie, naozaj nevyhnutnosťou. Kvalitný nábytok so zaoblenými hranami a s množstvom úložného priestoru v podobe zásuviek, regálov a políc, kde môžete deťom umiestniť napr. úložné plastové boxy na hračky, bude tou správnou voľbou do každej detskej izby.
Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
Tagged:

Pridaj komentár