Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Úspešným ukončením každého tehotenstva je práve pôrod a to v období medzi 38. až 42. týždňom gravidity. Ako sa však na tento veľký deň pripraviť a čo môže žena očakávať? To je otázka, ktorá zamestnáva asi každú tehotnú ženu.

Otázka cestovania v tehotenstve

Tehotenstvo (hlavne ak prebieha bez problémov) nie je choroba, ale i tak prináša určité obmedzenia hlavne vo vyššom štádiu, teda v poslednom trimestri. Častou témou je práve otázka cestovania v tehotenstve. V tomto prípade veľa záleží práve na čase a období v tehotenstve, kedy budúca mamička plánuje vycestovať a taktiež aj na spôsobe dopravy.

Porod

Bezproblémové tehotenstvo vyžaduje starostlivosť

Lietadlo – hrozí potrat aj predčasný pôrod

Let lietadlom je najrizikovejší počas prvých troch mesiacov gravidity, pretože je vyššie riziko samovoľného potratu a taktiež v poslednom trimestri, kedy je hrozbou zasa predčasný pôrod. Pri leteckej doprave sa už od 28. týždňa neraz požaduje aj potvrdenie od lekára, že žena má letieť povolené a let by pre ňu nemal predstavovať žiadne väčšie riziko. Tesne pred pôrodom vás do lietadla však nemusia pustiť už ani s týmto potvrdením od lekára.

Kedy radšej necestovať?

S blížiacim sa termínom pôrodu môže byť akékoľvek cestovanie pre ženu nepohodlné a namáhavé. Cestovať by vôbec nemali ženy, ktorých tehotenstvo je rizikové, prípadne majú vysoký krvný tlak či cukrovku.

Ako bezpečne šoférovať v tehotenstve?

Čo sa týka cestovania autom a aj samotného šoférovania počas tehotenstva tiež platia určité obmedzenia. Vhodné je šoférovanie do posledného trimestra, prípadne ak sa žena na to cíti maximálne do začiatku posledného mesiaca pred pôrodom, keďže aj potrebná sústredenosť na cestnú premávku je vyčerpávajúca. Veľmi dôležité je používanie bezpečnostných pásov a ich správne umiestnenie v oblasti bruška. Pri dlhšej ceste je potrebné dopriať si prestávky aspoň každé dve hodiny. Šoférovaniu sa úplne vyhnite, ak cítite nejakú slabosť alebo nevoľnosť.

Pôrod

Po pôrode…

Možno budú pre vás aj práve tieto rady užitočné a pomôžu vám bezpečne zvládnuť tehotenstvo a zavŕšiť ho očakávaným dňom pôrodu. Cestovanie po pôrode je pri leteckej doprave možné už mesiac po tom, čo sa pôrod uskutočnil, ale pre dieťatko je vhodnejšie počkať až bude mať niekoľko mesiacov.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Tagged:

Pridaj komentár